Kościan: Trzech niedoszłych samobójców

Czwartek, 16 kwietnia 2009 (08:27)

W ciągu dwóch ostatnich dni w Kościanie w Wielkopolsce aż trzech mężczyzn usiłowało popełnić samobójstwo. Na szczęście do tragedii nie doszło.

Zdjęcie

W Kościanie w Wielkopolsce aż trzech mężczyzn usiłowało popełnić samobójstwo /© Bauer
W Kościanie w Wielkopolsce aż trzech mężczyzn usiłowało popełnić samobójstwo
/© Bauer
Życie uratowali im przechodnie, którzy zawiadomili służby ratunkowe. Niedoszli samobójcy trafili pod opiekę lekarzy.

W poniedziałkowy wieczór 33 -letni mieszkaniec Kościana stał na szczycie wiaduktu kolejowego przy ulicy Północnej. Zawiązał sobie na szyi pętlę, a drugi koniec sznura przymocował do barierki ochronnej wiaduktu. Zebrani wokół ludzie usłyszeli, jak groził, że rzuci się w momencie kiedy pod wiaduktem będzie przejeżdżał pociąg. Od tych planów odwiódł go dopiero lekarz pogotowia ratunkowego. 33 - latek nie po raz pierwszy usiłował odebrać sobie życie.

Reklama

Z kolei we wtorek popołudniu ratownicy medyczni zaopiekowali się 46 - letnim mieszkańcem Kościana. Mężczyzna siedział nieopodal przejazdu na torach przy ulicy Gostyńskiej. 24 -latkowi, który próbował go odwieźć od desperackiego kroku oświadczył, że czeka, aby zabił go nadjeżdżający pociąg.

We wtorkowy wieczór nieopodal pl. Krimpen spacerujący starszy mężczyzna znalazł dowód osobisty wraz z listem pożegnalnym. Jego autor - mieszkaniec gminy Kościan - informował, że zamierza popełnić samobójstwo. Policjanci po przeszukaniu okolicy znaleźli kolejnego niedoszłego samobójcę. Mężczyzna był nietrzeźwy i wyznał funkcjonariuszom, że planuje odebrać sobie życie. Nim również zaopiekowali się lekarze.

mach

Panorama Leszczyńska
POLECANE zwiń