Poznań uczestniczy w projekcie "rozwijanie gospodarki opartej na wiedzy"

Czy Poznań posłuży innym, nie tylko polskim miastom jako pozytywny przykład wykorzystania osiągnięć technicznych do rozwoju gospodarczego? Pomóc ma Bank Światowy. Stolica Wielkopolski wraz z Wilnem, Kijowem i węgierskim miastem Tatabanya została wybrana spośród wielu wschodnio- i środkowoeuropejskich miast do udziału w projekcie "rozwijanie gospodarki opartej na wiedzy".

O wyróżnieniu Poznania zdecydowały przede wszystkim dotychczasowe osiągnięcia w wykorzystaniu technologii informacyjnych. Konkretnymi przykładami są tu Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Internetowy Miejski Informator Multimedialny, z którego poznaniacy dowiadują się o działaniach, zamierzeniach i wizjach miejskich włodarzy. - Spełnia się jeden z tych warunków, który tu jest wypełniony, ażeby społeczeństwo, ten przeciętny obywatel, który jest tylko pracobiorcą, ale również ten, który jest pracodawcą wiedział i mógł uczestniczyć w tym, co się dzieje i współzarządzać w jakimś sensie miastem - powiedział profesor Jacek Guliński, koordynator projektu w Poznaniu.

Reklama

Przedsięwzięcie rozpoczyna się dzisiaj a ponieważ mówimy o wykorzystaniu najnowszych osiągnięć będzie to wideo-konferencja z udziałem wspomnianych miast i ekspertów Banku Światowego, którzy przedstawią swoje opinie z Waszyngtonu i Pretorii w RPA. Za kilka miesięcy powstanie raport zawierający dotychczasowe doświadczenia. Będą mogły z niego korzystać miasta wszystkich państw kandydujących do Unii Europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje