Skazany ginekolog zaprzecza

Leszczyński ginekolog został skazany za wykonanie dwóch aborcji. Lekarz w specjalnym oświadczeniu wszystkiemu zaprzecza.

Jak ustalił portal PL, ginekolog Arkadiusz L. z Leszna został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata, musi też zapłacić 4 tys. zł grzywny i oddać 8 tys. zł zarobione na dokonaniu dwóch aborcji.

Reklama

Sąd Okręgowy w Poznaniu orzekł też wobec niego roczny zakaz wykonywania zawodu. Wyrok jest prawomocny od 30 października. Został oparty na mocnych dowodach - zeznaniach dwóch kobiet, które poddały się zabiegowi oraz mężczyzn, którzy znali całą sprawę. Prokurator zebrał też dane z bilingów telefonicznych oraz recepty z aptek.

Sprawę skomentował skazany lekarz. Zaprzeczył, że dopuścił się tych dwóch przestępstw w listopadzie 2007 r. i w styczniu 2008 r. Co prawda przyznał się do winy, ale twierdzi, że chciał w ten sposób uniknąć długiego procesu i udowadniania swojej niewinności.

- Cała sprawa jest pomówieniem, takie sytuacje nie miały miejsca. Nie spodziewałem się, że zeznania osób powiązanych z mężczyzną podejrzanym o inne przestępstwa prokuratura uzna za wiarygodne - powiedział portalowi PL skazany ginekolog, Arkadiusz L.

maks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje