Stuhr zdradza rodzinne sekrety

Jerzy Stuhr - Komediowy Aktor Stulecia spotka się 11 grudnia w poznańskim Empiku z czytelnikami i miłośnikami kina i opowie o Podgórzu, Krakowie i swojej rodzinie.

Stuhrowie. Historie rodzinne to książka, dzięki której po raz pierwszy będziemy mogli wejść w prywatny świat znanej krakowskiej rodziny.

Reklama

Jerzy Stuhr rozpoczyna swą opowieść w roku 1879, kiedy to jego pradziadkowie - Leopold i Anna Stuhrowie opuszczają rodzinny Schrattenberg i w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi trafiają do bujnie rozwijającego się Krakowa. Wkrótce okaże się, że Stuhrowie nie tylko na dłużej pozostaną w królewskim mieście, ale i zaczną współtworzyć jego historię.

Oskar Stuhr, nazywany dziadkiem, brat prawdziwego dziadka Leopolda juniora, przez wiele lat był prezesem klubu sportowego Korona, działającego w Podgórzu. Był też pierwszą artystyczną duszą w rodzinie.

To właśnie z nim mały Jurek bawił się w "pogrzeb", co z pewnością ukształtowało poczucie humoru przyszłego aktora. Poznajemy także babcię Masię, śpiewaczkę, która jako pierwsza przedstawicielka rodu występowała na deskach Starego Teatru.

W opowieści Jerzego Stuhra historia rodziny splata się z historią Krakowa, Polski i Europy. W domowym archiwum zachowały się fotografie, portrety, krzyż zasługi, szabla, filiżanka i serwantka - wokół tych przedmiotów snuje się prawdziwa i rekonstruowana historia rodziny.

Poznaniacy z Jerzym Stuhrem spotkać będą się mogli 11 grudnia 2008 roku o godz. 18. w Empiku Megastore przy ul. Ratajczaka 44.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje