W Poznaniu można się już ślizgać!

W sobotę o godz. 8 rano otwarto sztuczne lodowisko nad jeziorem Malta w Poznaniu. Ślizgawka jest czynna do godz. 22, a w piątki i w soboty nawet do 23.

Warunki pogodowe dopiero teraz pozwoliły na zamrożenie tafli i oddanie jej miłośnikom jazdy na łyżwach. Czynna jest także druga poznańska ślizgawka, a wkrótce powstanie jeszcze jedna.

Reklama

Po wielu latach chudych przyszły lata tłuste. Przynajmniej dla poznańskich miłośników łyżwiarstwa. Dzisiaj ruszyło lodowisko POSIR-ów nad jeziorem Malta, przy ul. Jana Pawła II. Jest także czynne lodowisko Bogdanka przy ul. Północnej, a za kilka dni powstanie jeszcze jedno - tymczasowe lodowisko na placu Adama Mickiewicza.

W Poznaniu po likwidacji lodowiska Bogdanka przez kilkanaście lat nie można było jeździć bezpiecznie na łyżwach. Dopiero od kilku lat działają tafle nad Maltą i przy Północnej, a za rok powinno być wreszcie gotowe pełnowymiarowe lodowisko w okolicach ul. św. Jerzego (obok odkrytego basenu POSiR).

Ceny biletów na lodowisku POSiR nad Maltą się nie zmieniły (7 i 5 zł w dni powszednie; 9 i 6 zł w weekendy za 1 godzinę). Na dwa razy większym lodowisku Bogdanka (1200 m kw.) ceny biletów wzrosły w tym sezonie. Za 1,5 godz. jazdy na łyżwach zapłacimy w dni powszednie 9 i 7 zł oraz 11 i 9 zł w weekendy. W tygodniu na Bogdance taniej mogą się ślizgać dzieci w min. 15-osobowych grupach zorganizowanych. Na miejscu, zarówno nad Maltą jak i na Bogdance, można wynająć sprzęt i nauczyć się jeździć.

W przyszłym roku poznańscy miłośnicy jazdy na łyżwach będą mieli do dyspozycji trzy obiekty. Poznań wzbogaci się o nowoczesne, stałe lodowisko na miarę europejskiego miasta. Postawi je spółka Hefal Serwis z Wodzisławia, której oferta została uznana za lepszą od propozycji konsorcjum Mostostal Wrocław i Euro-Bud ze Środy Wlkp. oraz warszawskiej Geoclimy.

Koszt inwestycji, która obejmuje budowę płyty stacjonarnej z wyposażeniem i budynkiem usługowo-magazynowym, wynosi nieco ponad 8,2 mln zł. Całość wyłoży miasto, które musiało przeznaczyć dodatkowe 1,8 mln zł, gdyż koszty przedstawione przez wykonawców przekraczały sumy pierwotnie przeznaczone na lodowisko (6,47 mln zł). Nowy obiekt będzie miał 1800 m kw. (30 na 60) i będzie trzy razy większy niż dwa istniejące. Nie będzie zadaszone, ale w projekcie jest zapisana możliwość postawienia dachu.

red.

Informacja pochodzi z portalu Tutej.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje