Abp Gądecki o pedofilii: To nie jest problem instytucji, tylko problem globalny

"Nie jest to problem instytucji tylko, ale jest to problem globalny. Do tej pory przyzwyczailiśmy się do tego hasła ukutego ideologicznie, mianowicie: pedofilia w Kościele. To hasło - dość zręcznie dobrane - miało w sumie z jednej strony wskazać na problem, który istnieje, z drugiej zaś strony poderwać też autorytet Kościoła i doprowadzić do tego, żeby zaufanie wiernych w ogóle do instytucji Kościoła zostało zniszczone" - powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej poświęconej prezentacji raportu na temat wykorzystywania seksualnego małoletnich przez polskich księży.

Jak podkreślał przewodniczący KEP, problem pedofilii dotyczy całego świata i wszystkich warstw społeczeństwa. Zdaniem arcybiskupa Gądeckiego, chociaż Kościół stara się przeciwdziałać takim procederom, to nie widać podobnego zaangażowania ze strony społeczeństwa.

"Nie widać szerszego zainteresowania społecznego. Myślę także o zainteresowaniu rządowym i samorządowym: - stwierdził abp Gądecki. (TVN24/x-news)
Najlepsze tematy