Ciesz się ciszą i wygrywaj

Chcesz mieć wpływ na jakość budynków użyteczności publicznej w swoim mieście? Cenisz sobie komfort ciszy? Mamy propozycję nie do odrzucenia!

Wiadomo nie od dziś, że w tętniących życiem cywilizacji miastach komfort ciszy jest towarem deficytowym. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, jak ważną rolę odgrywa ona w  funkcjonowaniu naszego organizmu i jak doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Podczas dwuminutowej ciszy jesteśmy w stanie bardziej się zrelaksować, niż gdybyśmy poświęcili ten czas na słuchanie muzyki relaksacyjnej. Zdaniem naukowców cisza przyczynia się do redukcji stresu i napięć nerwowych z nim związanych.  Podczas ciszy nasz mózg ma lepsze warunki do pracy - łatwiej wtedy identyfikuje emocje i pobudza kreatywność.

Organizatorzy kampanii " Ciesz się ciszą", która rozpoczyna się 15 września i trwać będzie dwa miesiące, chcą zwrócić uwagę na to, jak ważny jest komfort ciszy w życiu człowieka. Dlatego  jeśli Ty również zwracasz uwagę na poziom i uciążliwość dźwięków w swoim otoczeniu, pobierz darmową aplikację "Ciesz się ciszą", przeznaczoną na urządzenia mobilne i weź udział w konkursie. Aplikacja jest dostępna w  Google Play,  App Store i na stronie  www.cieszsiecisza.pl. Za jej pomocą będziesz mógł sprawdzić poziom hałasu w domu, pracy, szkole i każdym innym miejscu, w którym się znajdujesz. Zachęć  do wykonywania pomiarów również rodzinę i znajomych, bo dwa miasta, których mieszkańcy najbardziej zaangażują się w akcję, otrzymają materiały budowlane o łącznej  wartości 100  tys. zł na renowację budynków użytku publicznego. Organizatorzy przewidzieli również nagrody indywidualne - w każdym tygodniu trwania akcji osoba, która dokona największej ilości pomiarów, otrzyma zestaw relaksacyjny.  Konkurs odbywa się na skalę krajową, więc zacznij pomiary już dziś. Szczegółowe informacje na stronie www.cieszsiecisza.pl, gdzie znajdziesz również link do pobrania aplikacji.


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy