Ucz się konkretnego zawodu!

Staże u pracodawców, zajęcia praktyczne na profesjonalnym sprzęcie. Takie możliwości dają dotacje na kształcenie zawodowe. Konkurs rusza już wkrótce!

Żeby stać się poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy, trzeba zdobyć odpowiednie umiejętności. A te najlepiej nabywa się w praktyce, czyli w przedsiębiorstwie, u konkretnego pracodawcy. Dotacje na staże zawodowe są dostępne w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Kwalifikacje szyte na miarę

Kształcenie zawodowe powinno być dostosowane do potrzeb regionalnej gospodarki. Dlatego staże w przedsiębiorstwach są tak ważne. Podlascy pracodawcy wiedzą bowiem najlepiej, jakich pracowników im potrzeba - z jakimi kompetencjami, umiejętnościami czy kwalifikacjami. Staże i praktyki w zakładach pracy lepiej przygotowują uczniów do wykonywania przyszłego zawodu, bo mogą się oni uczyć w rzeczywistych warunkach pracy, a nie w szkolnych murach.

Ale to nie wszystko. Korzyści dla przedsiębiorstw są również bardzo duże. W czasie praktyk można "wyłowić" najzdolniejszych uczniów i pozyskać do pracy dobrze przygotowanych absolwentów.

Dla szkół i przedsiębiorców

Od 30 listopada rusza konkurs z poddziałania 3.3.1 - na staże dla uczniów i nauczycieli zawodu, które będą realizowane u pracodawców. O dotacje mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły i placówki kształcenia zawodowego, szkoły branżowe, a także sami przedsiębiorcy, uczelnie czy organizacje pozarządowe.

Wnioski trzeba złożyć do 29 grudnia. Do podziału jest 25 milionów złotych. Warto skorzystać z tych pieniędzy. Dowiedz się więcej na www.rpo.wrotapodlasia.pl

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje