Antysemickie koszulki w sprzedaży w Paryżu

Damskie podkoszulki z napisem o treści antysemickiej w języku polskim i niemieckim sprzedawano rano w jednym ze sklepów z ubraniami w Paryżu - poinformowała Agencja France Presse.

Na bawełnianych podkoszulkach w szarym lub ciemnozielonym kolorze widnieje reprodukcja znaku zakazu wstępu dla Żydów z getta w Łodzi z 1940 roku z napisem: "Żydom wstęp do parku wzbroniony".

Reklama

Podkoszulki, sprzedawane wraz z T-shirtami w cenie 18 euro, opatrzone są metką firmy "Introfancy IF" z notką "Zero ograniczeń"; nie podano jednak kraju produkcji.

Tuż po otwarciu sklepu dziennikarz AFP zauważył pięć takich podkoszulków na półce. Kiedy wrócił do butiku, po kilku minutach podkoszulków już nie było.

Sprzedawczyni tłumaczyła, że wszystkie właśnie zostały kupione przez jednego klienta i że nie znała sensu napisów.

Sammy Ghozlan, przewodniczący krajowego biura monitorowania przejawów antysemityzmu we Francji (BNVCA), który zawiadomił AFP, oświadczył, że wniósł skargę na policję.

Według niego pojawienie się ubrań z napisami antysemickimi jest równie niepokojące jak to, co dzieje się w XIX dzielnicy Paryża, gdzie mieści się park Buttes-Chaumont, gdzie Żydzi często skarżą się, że są ofiarami antysemickich grup przestępczych.

W połowie czerwca w dzielnicy tej ciężko pobity został 17-letni Żyd Rudy H.

Dowiedz się więcej na temat: Paryż

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje