Assange w piosence legendarnej latynoskiej grupy

Julian Assange, założyciel portalu WikiLeaks wystąpił gościnnie w piosence portorykańskiej grupy Calle 13. Nagranie zrealizowano w Ambasadzie Ekwadoru w Londynie, gdzie od czerwca minionego roku przebywa Australijczyk. Premiera utworu "Multi Viral", czyli "Wiele wirusów" odbyła się za pomocą mediów społecznościowych.

W piosence poruszane są takie tematy jak globalne niezadowolenie z polityki rządu, ruchy społecznościowe jak np. YoSoy132 w Meksyku oraz manipulacje medialne.

"Wszystko zaczyna się od płomienia, gdy żegnamy się i zapalają się iskry naszych spojrzeń, chcą zdławić pożar, który się rozprzestrzenia, ale jest ogień, którego woda nie ugasi" - brzmią mówią słowa piosenki.

Julian Assange w 2006 roku założył portal WikiLeaks i zaczął publikować w internecie tajne dokumenty, w tym rządowe, dotyczące działań w Iraku i Afganistanie.

W utworze poza nim wystąpił gitarzysta grupy Rage Against The Machine, Tom Morello i palestyńska piosenkarka Kamilya Jubran.

Zespół Calle 13, istniejący od blisko dekady, zdobył 19 latynoskich nagród Grammy oraz dwie nagrody Grammy przyznawane przez amerykańską akademię.

W swojej muzyce łączy wątki latynoskie z hip-hopem i rapem.

Dowiedz się więcej na temat: Julian Assange | WikiLeaks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje