Buddyjscy mnisi mają nadwagę z powodu darów od wiernych

Tajlandzki urząd ds. zdrowia orzekł, że buddyjscy mnisi cierpią na nadwagę i wiele innych chorób wywołanych niezdrową żywnością składaną im w darze przez wiernych. Władze zaleciły mnichom post, a wyznawców wezwały, by ofiarowywali zdrowsze produkty.

Tradycyjnym sposobem mnichów na zaopatrzenie się w jedzenie są dary od wiernych. Codziennie rano mnisi przemierzają wioski z koszami, a mieszkańcy zapełniają te kosze ryżem, mięsem, warzywami, owocami i słodyczami. Zwyczaj składania w ofierze żywności ma zapewnić dobrą karmę. Okazało się jednak, że przekazywane produkty zawierają bardzo dużo tłuszczów i cukrów.

Reklama

Kiedy służby medyczne przebadały 246 mnichów, okazało się, że 45 procent z nich ma nadwagę, a 40 procent cierpi na cukrzycę, nadciśnienie, wrzody żołądka i alergie. Według władz przyczyną tych schorzeń jest niezdrowy sposób odżywiania się. Mnichom zalecono tradycyjny post od południa aż do poranka następnego dnia.

Niektóre dary składane przez wyznawców to ulubione potrawy zmarłych, za których modlą się mnisi. Z badań wynika też, że mnisi piją dużo lemoniady. Do palenia tytoniu przyznaje się 43 procent mnichów.

Dowiedz się więcej na temat: mnich | Niewierni | dary | nadwaga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje