Reklama

Reklama

Dzień Kobiet aż do poniedziałku

Aż do poniedziałku będą trwały na Ukrainie rozpoczęte w sobotę obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet. Przygotowania do święta trwają jednak już od czwartku, a paniom nad Dnieprem życzenia składa się przez pięć dni z rzędu.

- To jakiejś szaleństwo. Kwiatki, czekoladki i koniaczek zaczęły pojawiać się w biurze na dwa dni przed 8 marca. Nikt nie pracuje, wszyscy świętują - skarżył się korespondentowi jeszcze w czwartek menedżer jednej z kijowskich firm, Roman Motycz.

Reklama

Dzień Kobiet jest na Ukrainie dniem ustawowo wolnym od pracy. W związku z tym, że święto przypada w tym roku w sobotę, zgodnie z ukraińskim kodeksem pracy, wolny będzie również poniedziałek.

Nie wszyscy jednak mogą oddać się w tych dniach odpoczynkowi. Pełną parą pracują kwiaciarnie, sklepy jubilerskie i restauracje. Zyski handlowców związane z Dniem Kobiet porównywalne są z zarobkami, osiąganymi w najważniejsze dla Ukraińców święto, którym jest Nowy Rok.

Podobnie jest ze nastawieniem do święta samych Ukraińców: dla nich 8 marca swym znaczeniem ustępuje tylko Nowemu Rokowi - twierdzą ukraińscy socjologowie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: święta | Dzień Kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne