Reklama

Reklama

Na znak protestu nie sprzedaje rosyjskiej wódki

Właściciel sklepu z alkoholem w Waszyngtonie Steven Feldman zapowiedział, że w proteście przeciwko działaniom Rosji w Gruzji przestaje sprzedawać rosyjską wódkę - pisze w czwartek amerykański dziennik "Washington Post".

Ma zamiar przechować zapasy rosyjskiej wódki do czasu, gdy, jak powiedział, "Rosjanie opuszczą terytorium Gruzji, a Gruzini uznają rozwiązanie problemu za zadowalające". Powiedział, że ma świadomość, że jego bojkot nie będzie trwał krótko.

Reklama

58-letni Feldman pracuje w sklepie Potomac Wines and Spirits od czasu, gdy firmę założył przed 40 laty jego ojciec. Nie ma żadnych związków z Gruzją, chociaż przyznaje, że ma trochę klientów pochodzenia gruzińskiego. Mówi, że to oni i doniesienia prasowe o sytuacji w Gruzji sprawiły, że zdecydował się na bojkot rosyjskiej wódki i promowanie gruzińskich win.

- Co w naszej sytuacji możemy zrobić? Co pojedynczy człowiek może robić? Co może zrobić handlowiec? W ten sposób mówimy, że wiemy, iż wiele zrobić nie jesteśmy w stanie, ale to zrobić możemy - powiedział Amerykanin.

Na pytanie, co odpowie zagorzałym zwolennikom Stolicznej, Feldman mówi: "Powiem, że przepraszam, ale Stolicznej nie ma, bo sumienie mi nie pozwala. A co by państwo powiedzieli na świetną fińską wódkę?".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: sprzedawanie | Washington Post | znak | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje