Nie przestrzegali ramadanu - 4 lata więzienia

Na kary czterech lat więzienia zostało skazanych w czwartek w Algierii sześciu mężczyzn przyłapanych na tym, że grali w karty i posilali się na krótko przed końcem obowiązującego muzułmanów dziennego postu w czasie ramadanu.

Policja aresztowała ich w parku w 200-tysięcznym mieście Biskira, 420 km na południe od Algieru, pod zarzutem naruszenia zasad ramadanu - islamskiego miesiąca postu, który w tym roku przypadał we wrześniu.

Reklama

"Zostali skazani za sprzeniewierzenie się jednej z zasad islamu" - stwierdził sąd w uzasadnieniu wyroku. Za fakt szczególnie obciążający oskarżonych sąd uznał to, że "oddawali się hazardowi".

Wszystkich sześciu skazanych wprost z sali sądowej zaprowadzono do więzienia. Muszą zapłacić również po 100 tys. dinarów (950 euro) grzywny.

Łagodniej obeszły się władze w Biskirze z 27 innymi osobami, wśród których były dzieci, aresztowanymi tylko za naruszenie postu w czasie ramadanu. Zostały zwolnione po podpisaniu na komisariacie protokołu, w którym proszą o wybaczenie im winy.

Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia | więź | Nie | Islam

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje