Papuga klnie na Hitlera

104 lata kończy w tym roku papuga Winstona Churchilla. Ptak o imieniu Charlie nie tylko przeżył o niemal 40 lat swego pana, lecz wciąż jeszcze niewybrednie klnie na Hitlera - pisze brytyjski dziennik "Daily Mirror".

Charlie jest najstarszą papugą w Wielkiej Brytanii. Po śmierci byłego premiera w 1965 roku, ptak ostatecznie trafił do zwierzyńca Petera Orama w Reigate na południe od Londynu.

Reklama

Błękitne i złote upierzenie Charlie z latami nieco straciło na intensywności, ale do jej ulubionych powiedzonek wciąż należą okrzyki, które niegdyś wprawiały w zakłopotanie uczestników kryzysowych narad u Churchilla: Hitler - sk....! i Naziści - sk.....!. Papuga moduluje przy tym głos w sposób charakterystyczny dla swego dawnego pana.

W Reigate Charlie jest od 12 lat i cieszy się wielką popularnością u zwiedzających. - Churchilla już nie ma wśród nas, ale w ten sposób jego duch, wezwania do oporu i determinacja przetrwały - wyznał dawny doradca premiera James Hume.

Churchill kupił Charlie w 1937 roku i od razu zaczął ją uczyć kląć. Ptak dołączył do licznej menażerii premiera, mieszkał w towarzystwie owiec, świń, innych papug i lamparta.

Dowiedz się więcej na temat: ptak | papuga | Adolf Hitler

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje