Reklama

Reklama

Św. Mikołaj z Rovaniemi zdradza, o co najczęściej proszą polskie dzieci

Dziś za umowne miejsce zamieszkania uznaje się Rovaniemi - miasteczko leżące w sercu fińskiej Laponii. Pochodzący stamtąd św. Mikołaj odwiedził niedawno Polskę. W rozmowie z Polską Agencją Prasową zdradził, że dostaje bardzo dużo listów od polskich dzieci, które najczęściej proszą o...tablety, telefony, ale także tradycyjne klocki czy lalki.

Dziś mikołajki - dzień, w którym wielu z nas otrzymuje drobne upominki. Z tej okazji Święty Mikołaj opowiedział PAP, że urodził się w Laponii, w Finlandii, a jego stolicą jest Rovaniemi. "Jest unijna decyzja, że Rovaniemi jest stolicą Świętego Mikołaja. To bardzo fajnie" - mówił. Przyznał, że w Laponii reniferów jest więcej niż ludzi, żyją one sobie wolne w lasach, w fińskich górach. "Moje renifery do mnie przychodzą tylko na 24 grudnia" - zdradził Święty Mikołaj.

Reklama

Opowiadał też, że od dawna dostaje dużo listów od polskich dzieci. Najwięcej listów przychodzi z Wielkiej Brytanii, ale tuż za nią jest Polska i Japonia.

Zdradził, że obecnie dzieci najczęściej proszą o tablety i telefony, "bo ojciec i matka ma, to dzieci też chcą". "Oczywiście dzieci chcą też robić coś aktywnie, rysować, budować z klocków" - opowiadał. Dziewczynki - dodał - często chcą dostać na prezent lalki.

W Polsce bożonarodzeniowe prezenty przynoszą dzieciom najczęściej Gwiazdor, Aniołek, Dzieciątko czy Święty Mikołaj. Globalizacja świąt sprawiła jednak, że to ten ostatni jest najczęściej wypatrywany także przez polskie dzieci.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne