Uwięził Izraelczyków w warszawskim hotelu

Stołeczni policjanci zatrzymali 23-letniego Mohameda A., który uwięził w jednym z pokoi hotelu Holiday Inn w centrum Warszawy trzech nastolatków pochodzenia izraelskiego. Mężczyzna był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Jak poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Marcin Szyndler, wiele wskazuje na to, że napastnik pochodzi z Kuwejtu. Policja ustaliła też, że trzej 16-latkowie, których przetrzymywał są obywatelami Brazylii (wcześniej informowano, że Izraela), pochodzenia izraelskiego i uczestnikami jednej z wycieczek.

Reklama

Informacje o incydencie policjanci otrzymali kilka minut po godz. 9.00 od pracowników hotelu.

Z ich relacji wynikało, że ok. 20-letni mężczyzna wszedł do budynku, wjechał na szóste piętro i tam zaczął rozmawiać z trzema młodymi mężczyznami wychodzącymi z pokoi.

- Rozmowa była burzliwa. W pewnym momencie wciągnął ich do jednego z pokoi - powiedział Szyndler. Jak dodał, mężczyzna miał też grozić, że wysadzi się w powietrze.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce obezwładnili napastnika. Na miejsce wezwano też funkcjonariuszy z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz policyjnych pirotechników. Przy 23-latku nie znaleziono ładunków wybuchowych.

Sprawdzony został też hotel, ewakuowano z niego kilkadziesiąt osób.

- W takiej sytuacji zawsze musimy wszystko dokładnie sprawdzić. Najważniejsze jest życie ludzkie - zaznaczył w rozmowie rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak dodał, z relacji świadków wynika, że 23-latek mógł być pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności sprawy.

Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy