Reklama

Reklama

Włochy: Po prawie 30 latach turystka oddała piasek zabrany z różowej plaży

Po prawie 30 latach skruszona turystka oddała piasek ze słynnej różowej plaży na włoskiej wyspie Budelli w archipelagu La Maddalena. Woreczek różowego piasku, który zabrała stamtąd na pamiątkę wakacji, odesłała zarządowi parku narodowego.

Lokalne media podały, że do biura dyrekcji tamtejszego parku dotarła w środę nietypowa przesyłka: woreczek piasku z dołączonym listem. Jego nadawczyni, która przedstawiła się jako Antonella, wyjaśniła, że oddaje to, co jako młoda dziewczyna zabrała z plaży w 1987 roku. Przyznała, że zachowała się wówczas nieodpowiedzialnie i lekkomyślnie i że dręczyło ją poczucie winy.   

Reklama

"Dziękujemy Antonelli za jej decyzję. Nigdy nie jest za późno na to, by zrozumieć znaczenie swych czynów" - powiedział dyrektor parku narodowego Giuseppe Bonanno. Dodał, że nawet najdrobniejszy gest jest ważny dla utrzymania równowagi delikatnego systemu środowiska naturalnego. Wyraził nadzieję, że skrucha turystki uwrażliwi wszystkich na potrzebę troski o to wyjątkowe miejsce.   

Wyspa Budelli, położona niedaleko Sardynii, uważana jest za prawdziwy raj natury. Różowy kolor nadają plaży fragmenty pancerzyków otwornic, wyrzucane na brzeg.To tam w 1964 roku Michelangelo Antonioni nakręcił sceny do filmu "Czerwona pustynia".  

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Włochy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne