Z Jaworzna do Lisieux na traktorkach. Wieści z trasy [FOTO]

W niedzielę pięciu mężczyzn zainspirowanych filmem Davida Lyncha wyruszyło z Jaworzna do Lisieux we Francji niemal czterdziestoletnimi traktorkami. To mieszkańcy i przyjaciele Wspólnoty Betlejem, która pomaga bezdomnym, ubogim i uzależnionym od alkoholu. Sam Lynch jest zachwycony ich pomysłem. Nagrał dla nich specjalne przesłanie.

Pierwszy nocleg pielgrzymów miał miejsce w Błotnicy Strzeleckiej w Stowarzyszeniu "Barka". Po drodze pielgrzymi organizują seanse filmowe - pokazują "Prostą historię" w reż Davida Lyncha. Ten film właśnie stał się inspiracją do podróży. Właśnie w Błotnicy Strzeleckiej miała miejsce pierwsza projekcja filmu.

Reklama

Potem kolorowe traktorki w towarzystwie wytrwałych rowerzystów ruszyły do Prudnika, gdzie mieści się Klasztor Franciszkanów - miejsce, w którym był więziony Kardynał Wyszyński. 24 sierpnia ekipa z "Betlejem" przekroczyła granicę z Czechami i dotarła do miasta Šumperk. W piątek, czyli szóstego dnia podróży podróżnicy z Jaworzna mieli za sobą już 300 (dopiero?) kilometrów podróży.

Więcej o tej niezwykłej wyprawie przeczytasz tutaj.

***

Zobacz przesłanie nagrane przez Davida Lyncha:

Dowiedz się więcej na temat: Wspólnota Betlejem | Droga Pojednania | Lisieux | ks. Mirek Tosza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje