Reklama

Reklama

Z powodu mundialu odwołano sesję w Bundestagu

Z powodu mundialu odwołano przewidzianą na piątkowe popołudnie debatę w niemieckim Bundestagu, której tematem miała być przeżywająca poważne kłopoty finansowe firma motoryzacyjna Opel - poinformowała w czwartek niemiecka Lewica.

W piątek o godzinie 13.30 czasu polskiego drużyna Niemiec zmierzy się w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA z ekipą Serbii. Będzie to drugi mecz Niemców na tegorocznym mundialu.

Reklama

W związku z wielki zamiłowaniem Niemców do futbolu Lewica, która jest organizatorem debaty, obawiała się, że wielu deputowanych zamiast w Bundestagu spędziłoby popołudnie, kibicując swojej drużynie.

Tematem obrad miało być odrzucenie w zeszłym tygodniu przez niemieckiego ministra gospodarki Rainera Bruederlego wniosku Opla o wsparcie rządowe w formie poręczeń kredytów na 1,1 mld euro.

W odpowiedzi na tę decyzję Opel i będący jego właścicielem amerykański koncern General Motors ogłosiły w środę, że zamierzają przeprowadzić sanację bazy produkcyjnej własnymi siłami. Plan restrukturyzacji zakłada m.in. zlikwidowanie 8300 miejsc pracy w Europie.

Firma motoryzacyjna wycofała również wszystkie wnioski o gwarancje kredytowe państw europejskich.

W listopadzie zeszłego roku General Motors nieoczekiwanie zrezygnował ze sprzedaży Opla faworyzowanemu przez niemiecki rząd konsorcjum kanadyjskiego producenta części samochodowych Magna i rosyjskiego Sbierbanku. Amerykański koncern przedstawił wówczas własny plan restrukturyzacji spółki, zwracając się o wsparcie do rządów państw europejskich, gdzie znajdują się jego zakłady.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: powody | Niemcy | lewica | firma | opel | kłopoty finansowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje