Czołowi izraelscy politycy pokazują wyborcom środkowy palec. Kontrowersyjne billboardy w Tel Awiwie

WIDEO | Poniedziałek, 11 marca 2019 (18:38)

W ostatnich dniach w Izraelu na ulicach Tel Awiwu pojawiły się billboardy przedstawiające wizerunki czołowych izraelskich polityków, którzy pokazują przechodniom środkowy palec. Wśród polityków na billboardach jest premier Benjamin Netanjahu oraz przywódca Partii Pracy Abraham Gabbaj.

- Co myślę o tym billboardzie? Nie wierzę w to, co politycy "sprzedają", w obietnice przedwyborcze. Billboardy prezentują dokładnie to, co mówią partie polityczne. W małej skali politycy nie zawsze spełniają swoje obietnice - stwierdził Kobi Durnstein, mieszkaniec Tel Awiwu.

- Co to ma być? Wszyscy wiem co to znaczy, widzi się takie gesty na ulicy. Zapytasz kogoś o coś, a on pokazuje ci środkowy palec, co to może oznaczać? To jest złe, to całkowity brak szacunku. To mnie obrzydza - ocenił inny mieszkaniec Tel Awiwu, Haim.

To element kampanii wyborczej, a za zamieszczenie około 400 billboardów w całym mieście odpowiedzialna jest nowo powstała parta Yashar. Wybory do izraelskiego parlamentu odbędą się 9 kwietnia. (źródło: X-news/ RUPTLY)
Najlepsze tematy