Reklama

Reklama

Prezydent Niemiec: Europa przeżyła noc grozy

​Prezydent Niemiec Joachim Gauck wyraził Francji głębokie współczucie i solidarność. Jednocześnie wezwał do zdecydowanej obrony demokracji."Europa przeżyła noc grozy i znowu niewinnymi ofiarami są Francuzi", powiedział w sobotę w Berlinie prezydent Niemiec Joachim Gauck. Kierując do społeczeństwa Francji słowa głębokiego współczucia i solidarności, wezwał jednocześnie do obrony europejskich wartości.

Wolność i europejskie wartości wielokrotnie były atakowane w historii przez "potężnych wrogów", mimo to Europa jest "bastionem demokracji i praw człowieka". Także brutalne ataki islamskich terrorystów nie są w stanie tego zmienić, zaznaczył Gauck.

Reklama

Potępiając zamachy w Paryżu prezydent Niemiec wezwał do zdecydowania i gotowości w walce z terroryzmem i w obronie wartości, które "nasi francuscy przyjaciele na stałe wnieśli do politycznego życia Europy: Liberté, Egalité, Fraternité".

Celem zamachów było "serce Francji, miniona noc głęboko nami wstrząsnęła". Niemcy są pogrążeni w smutku razem z rodzinami zabitych, podkreślił Joachim Gauck, ale "ostatnie słowo nie będzie należało do terrorystów".

afp, dpa / Elżbieta Stasik/Redakcja Polska Deutsche Welle

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje