Reklama

Reklama

4-latka zmarła w wyniku brutalnego pobicia

Według wstępnych wyników sekcji zwłok, bezpośrednią przyczyną śmierci 4-letniej Magdy pobitej przez opiekuna był uraz mózgu. 25-letniemu Mariuszowi M. postawiono zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 20 stycznia w Młotach koło Bystrzycy Kłodzkiej (Dolnośląskie). 25-latek opiekował się dziewczynką pod nieobecność swojej konkubiny. Mariusz M. twierdził, że remontował mieszkanie, a dziecko przeszkadzało mu w pracy. Tłumaczył, że chciał je skarcić, dając kilka klapsów i uderzając w brzuch. Kiedy zauważył, że dziewczynka straciła przytomność, powiadomił pogotowie ratunkowe.

Reklama

Policjanci zatrzymali 25-latka po tym, jak pracownicy pogotowia ratunkowego powiadomili ich o obrażeniach dziecka. Zarówno on, jak i matka dziewczynki, byli trzeźwi.

Jak powiedziała we wtorek prokurator Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Ewa Ścierzyńska, ze wstępnych wyników sekcji zwłok dziecka wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci był uraz mózgu. Dokładne wyniki sekcji będą znane za około 3-4 tygodnie.

Mariusz M. usłyszał też zarzut doprowadzenia dziecka do tzw. innej czynności seksualnej. Wyniki sekcji związane z tym wątkiem także będą znane dopiero za kilka tygodni.

25-latek przyznał się do pobicia dziecka, ale twierdził, że nie chciał go zabić. Nie przyznał się natomiast do żadnej czynności seksualnej. Został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące; grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Jak dodała Ścierzyńska, w związku ze śmiercią dziewczynki, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zmieniony zostanie zarzut postawiony mężczyźnie, z usiłowania - na zabójstwo.

Pobita dziewczynka trafiła najpierw do szpitala w Polanicy Zdroju, ale jej stan był na tyle ciężki, że lekarze zdecydowali się przewieźć ją do szpitala we Wrocławiu. Dziecko doznało obrażeń m.in. jamy brzusznej i głowy. 4-latka zmarła w nocy z 23 na 24 stycznia.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne