Akwarele Rohrichta w Muzeum Miedzi

W Muzeum Miedzi otwarto wystawę prac Wolfa Rohrichta - Akwarele. Zbiory zgromadzone na potrzeby legnickiej prezentacji pochodzą z niemieckiego Museum fur Landeskunde.

Od 13 listopada w Muzeum Miedzi odwiedzać można wystawę "Akwarele". Z, liczących przeszło 220 obrazów, zbiorów muzeum w Konigswinter, do Legnicy dotarło 45 dzieł. Wystawa będzie dostępna przez najbliższe dwa miesiące.

Reklama

Wolf Rohricht przyszedł na świat w Legnicy. Kształcił się w Paryżu, Dreźnie i Monachium, gdzie zmarł w wieku 67 lat. W swojej twórczości skupiał się na wykorzystywaniu techniki akwareli. Obecnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych akwarelistów epoki. Na jego obrazach pojawiają się najczęściej górskie i morskie pejzaże, jeziora, rzeki, drzewa i chmury. W 1943 roku, w legnickim Muzeum Dolnośląskim, którego siedziba należała wcześniej do rodziny Rohrichtów, artysta zaproszony przez władze rodzinnego miasta zaprezentował 30 akwarel. Po 66 latach, za sprawą wystawy w Muzeum Miedzi, jego prace ponownie goszczą w Legnicy.

Autor: pp

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje