Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Chciał okraść bankomat przy użyciu traktora

Sąd w Bolesławcu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, który usiłował dokonać kradzieży jednego z bankomatów na terenie miasta. 39-latek podjechał do bankomatu ciągnikiem rolniczym i za pomocą pasów holowniczych próbował wyrwać urządzenie z podłoża.

Jak przekazał w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, do zdarzenia doszło 11 marca w godzinach nocnych. Bankomat znajdował się przy jednej z galerii handlowych w Bolesławcu.

Reklama

"39-latek podjechał do niego ciągnikiem rolniczym. Następnie na bankomacie i pojeździe zamocował pasy holownicze i próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu" - powiedział prokurator.  

Dodał, że mężczyzna próbował uciekać przed policjantami najpierw prowadzonym przez siebie ciągnikiem, następnie pieszo. Został jednak zatrzymany. Znaleziono przy nim broń palną wraz z amunicją, a także blisko 3 gramy amfetaminy.  

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu postawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem bankomatu oraz zniszczenia urządzenia o wartości ponad 33 tys zł. "Ponadto Grzegorzowi G. zarzucono posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji, posiadanie substancji psychotropowych oraz przestępstwo niezatrzymania się na żądanie funkcjonariuszy policji. Ustalono także, że użyty przez podejrzanego ciągnik rolniczy pochodził z kradzieży, wobec czego sprawcy zarzucono przestępstwo paserstwa" - przekazał prok. Czułowski. 

Poinformował, że mężczyzna przyznał się od popełnienia zarzuconych mu czynów. Na wniosek prokuratury sąd aresztował G. na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Jak dodał prokurator, śledczy ustalili, że G. nie działał sam i obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje