Reklama

Reklama

Dolnośląskie: Zawaliła się ściana w zabytkowym sanatorium

Zawaliła się ściana pochodzącego z XIX w. budynku byłego sanatorium "Grunwald" w Sokołowsku (Dolnośląskie). W wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, nikt nie ucierpiał.

Jak powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, akcję poszukiwawczą w gruzach zwałowiska prowadziło do godziny 6 rano osiem zastępów straży pożarnej wraz z psami tropiącymi. Na szczęście nikogo tam nie znaleziono - powiedział strażak.

Reklama

Jak wyjaśnił, w starym, mocno zniszczonym, budynku runęła z wysokości czterech metrów ściana szczytowa o powierzchni 30 metrów kwadratowych.

Budynek sanatorium "Grunwald" zbudowano w połowie XIX w. Powstało tam jedno z pierwszych na świecie sanatoriów dla chorych na gruźlicę, w którym zastosowano metodę leczenia klimatyczno-dietetycznego. Lecznica była wzorem dla podobnego ośrodka w Davos.

W 2007 r. budynek byłego sanatorium stał się własnością Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ, która powoli remontuje obiekt. Ma w nim powstać Międzynarodowe Laboratorium Kultury.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje