Duża akcja policji. Zatrzymano podejrzanego o podłożenie bomby

Wrocławska policja przed godziną 15 zatrzymała podejrzanego o podłożenie bomby w miejskim autobusie – donoszą lokalne media, w tym "Gazeta Wrocławska". Zatrzymanie poprzedziła szeroko zakrojona akcja policji z udziałem antyterrorystów.

Mężczyznę zatrzymano po kilku dniach poszukiwań. W obławie brało udział kilkadziesiąt pojazdów policyjnych. Podczas akcji zablokowano ulicę Klimasa we Wrocławiu. Budynek, w którym przebywał podejrzany o podłożenie bomby mężczyzna (Klimasa 39), został otoczony przez policję. W akcji brali udział antyterroryści.

Reklama

Lokalne media donoszą, że mężczyzna przyznał się do winy i nie stawiał oporu. Informację tę potwierdzili wrocławscy policjanci biorący udział w akcji.

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", służby przeszukały mieszkanie zatrzymanego.

Minister potwierdza

"Polska policja zatrzymała podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie we Wrocławiu" - poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"To jest niewątpliwie sukces polskiej policji. Trwają czynności procesowe. Dziękuję i gratuluję" - dodał minister.

Zapowiedział, że więcej szczegółów zostanie podanych na konferencji prasowej we Wrocławiu, która została zapowiedziana na godz. 20.30. Prócz Błaszczaka mają w niej wziąć udział komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje