Dwóch legniczan powalczy o medale

Damian Pińczuk i Damian Fornalski wystartują na Górskich Mistrzostwach Polski orlików i juniorów w kolarstwie szosowym, które w niedzielę zostaną rozegrane w Borowicach.

- Górskie Mistrzostwa Polski to specyficzna impreza. Dlatego nie wystawimy na niej kolarzy, którzy słabiej spisują się na podjazdach. Legnicę w Borowicach reprezentować będzie więc Damian Fornalski z Budowlanaki oraz Damian Pińczuk - nasz wychowanek jeżdżący aktualnie w barwach grupy TC Krisbau. Junior Fornalski to dobry "góral" i liczę na jego dobry występ. Ma on zresztą nawet pseudonim - "Dajcie mi góry". Nie powinno być więc źle. Jeśli chodzi o Pińczuka to w jego zasięgu jest medal. Bardzo na niego liczę - powiedział lca.pl, Janusz Jasiński, trener Budowlanki Legnica.

Reklama

- Zadowoli mnie miejsce w pierwszej piątce, ale po cichu liczę na podium. Od dawna przygotowuję się do tych mistrzostw i zrobię wszystko by dobrze na nich wypaść - powiedział nam z kolei Damian Fornalski.

Kolarze będą się ścigać na dystansie 120 km (orlicy) i 107 km (juniorzy). Start i meta zlokalizowana będzie w Borowicach. Kolarze przejadą m.in. przez Przesiekę i Podgórzyn.

Autor: J

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje