Reklama

Reklama

Festiwal "Wrocław Non Stop - Przestrzeń miejska"

Koncerty - m.in. idola zbuntowanej młodzieży i ikony ruchu alterglobalistycznego, Manu Chao - wystawy, prezentacje i przedstawienia zaplanowano w ramach tegorocznego Festiwalu "Wrocław Non Stop - Przestrzeń Miejska", który rozpocznie się 29 czerwca i potrwa do 27 lipca.

Impreza odbywać się będzie w bardzo różnych i czasami nietypowych miejscach Wrocławia: na wyspach, pod mostami na Rynku i na Stadionie Olimpijskim. Całość ma kosztować 2 mln zł i jest finansowana z budżetu miasta.

Reklama

Jako pierwsi przed wrocławską publicznością wystąpią członkowie grupy Puja z programem "Do Do Land". Światowa premiera przedstawienia odbyła się w maju tego roku w Meksyku, wrocławski występ ma być europejską premierą. Przedstawienie to - jak opowiadała we wtorek organizatorka imprezy Katarzyna Mazurkiewicz - jest połączeniem tańca, akrobatyki, teatru, multimediów z muzyką na żywo. - Będziemy mogli podziwiać umiejętności dwunastu artystów wiszących na ogromnej metalowej konstrukcji, 50 metrów nad ziemią - zapowiedziała Mazurkiewicz.

Dla wrocławian zagra nie tylko alterglobalista Manu Chao, ale i bałkański Shantel&Bukowina Club Orkiestra, który - według organizatorów - z dużym wyczuciem tworzy oryginalny styl z pogranicza popu, muzyki etnicznej i disco.

"Luminarium Levity II" to z kolei projekt przygotowany przez brytyjską grupę Architects of Air. Jest to instalacja przypominająca monumentalny pałac, wewnątrz którego znajdują się labirynty. Projekt, który artyści zaprezentują we Wrocławiu, to gra świateł i kolorów, która jest oparta na naturalnym dziennym świetle. - Przenikające się wielobarwne konstrukcje zapewniają spektakularny efekt - zapewniła Mazurkiewicz.

Znany reżyser teatralny Jan Klata przygotowuje na wrocławski festiwal "Igrzyska", które odbędą się na Stadionie Olimpijskim. Organizatorzy nie chcieli zdradzać, o czym tym razem zechce opowiedzieć Klata, ujawnili jedynie, że rzecz będzie nawiązywać do zbliżających się igrzysk w Pekinie.

Wrocławski Teatr Ad Spectatores zaprezentuje spektakl "Urodziny Taty"; przedstawienie odbędzie się w jednej z wrocławskich restauracji. Widownia będzie mogła zasiąść do kolacji wraz z jubilatem i pozostałymi aktorami grupy.

Podczas trwania festiwalu po Wrocławiu będzie jeździć zabytkowy 2- piętrowy autobus sprowadzony z Wielkiej Brytanii, który będzie wozić gości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje