Kuźnicza tylko dla szczupłych?

Remont remontem i rozumiem, że mogą być utrudnienia, ale na Kuźniczej już przesadzili. W niektórych miejscach dwie osoby się z trudem mijają - skarży się pani Magda, mieszkanka ul. Igielnej we Wrocławiu.

Reporterzy otowrocław.com sprawdzili ul. Kuźniczą - węższe przejście jest od strony ul. Szewskiej, gdzie dziś z trudem mijały się dwie osoby. Ściany budynków po obu stronach nie pozwalają na swobodne przejście obok siebie. Jedynym ratunkiem w takich przypadkach są bramy, jednak i one nie gwarantują dużej możliwości manewru.

Reklama

- Gdy przywożone są dostawy do okolicznych restauracji i barów, wtedy zaczyna się robić problem. Większość jest bowiem przewożona na wózkach, które blokują zupełnie przejścia dla pieszych - dodaje pani Magda. - Wielki plus dla wykonawcy, że nie ma błota. Dziś od rana pada deszcz, a dzięki temu, że uprzątnięto piach, chodniki nie zamieniły się w bagno. A piachu to tu mają od groma, bo doły wykopano głębokie.

- Należy pamiętać, że to jest plac budowy. Ruch pieszych zawsze będzie się odbywał w takim miejscu z utrudnieniami. Mamy do przeprowadzenia tam ogrom prac, w tym głębokie wykopy, gdyż wymieniania jest sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Ulica będzie zabudowana kostką. Staną na niej ławki, stojaki rowerowe, nowe latarnie - mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowy ZDiUM.

- Na czas remontu nie możemy zamknąć całej ulicy, gdyż restauratorzy i inni usługodawcy nie wyraziliby na to zgody. Mieszkańcom nie możemy blokować wejść do ich domów. Poza tym służby ratownicze muszą mieć możliwość dojechania do niektórych miejsc, dlatego też podzielono remont na etapy - dodaje.

- Tę inwestycję mogę porównać do wymiany płyty na Rynku w latach dziewięćdziesiątych. Również było ciężko, ale wszystko miało szczęśliwy koniec. Błota nie ma, gdyż mamy solidnego wykonawcę. Jest on świadomy tego, że ul. Kuźnicza stanowi trasę turystyczną. Znajduje się blisko rynku, więc dba o jej wizerunek nawet podczas remontu - podsumowuje.

Czy istnieje szansa na poszerzenie przejść? - Muszę się dokładnie o to wypytać inspektora budowy - powiedziała rzecznik. - Jeśli tylko będzie taka możliwość, to oczywiście to zrobimy. Poza tym by usprawnić tam ruch możemy również poprzestawiać np. obecne kosze na śmieci.

aw

redakcja@wfp.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL