Nastoletnie "autostopowiczki" okradły kierowcę

Jak podaje Dolnośląska Policja z Bystrzycy Kłodzkiej, zatrzymano trzy nastolatki, które - korzystając uprzejmości kobiety, która je podwoziła - dokonały kradzieży. Autostopowiczki za okazaną życzliwość ukradły portfel z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło we wtorek, kiedy kobieta zatrzymała się i zabrała na „stopa” trzy nastolatki, które odwdzięczyły się, kradnąc z jej z torebki portfel z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi. Portfel karty i pieniądze udało się odzyskać, natomiast dokumenty zostały spalone.

Reklama

Po podróży dziewczyny podziękowały za pomoc i wysiadły z samochodu. Jak się okazało, były to jedynie pozory wdzięczności.

Tylko gdy pokrzywdzona dojechała do domu zauważyła, że z jej torebki zginął portfel. Natychmiast zgłosiła kradzież policji.

Już po kwadransie - na podstawie zebranych informacji - policjanci wytypowali nieletnie. Okazały się one koleżankami w wieku od 14 do 15 lat, mieszkającymi w tej samej wsi.

Zaraz po kradzieży nieletnie wyciągnęły z portfela dokumenty i spaliły je. Zabrały jedynie karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie 300 zł.

Teraz o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje