Reklama

Reklama

Odkryto bombę z czasów wojny. Ewakuacja miasta

W Porcie Kolegiackim w Głogowie (woj. dolnośląskie) odkryto niewybuch o wadze około 250 kilogramów. Na czas usuwania bomby ewakuowano ponad dwa tysiące mieszkańców z obszaru Ostrowa Tumskiego.

Aspirant Łukasz Szulikowski z głogowskiej policji poinformował, że rano rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców w strefie zagrożonej, w promieniu 600 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu. 

Reklama

Ewakuowanych zostanie w sumie od dwóch do trzech tys. mieszkańców, którzy zostali przewiezieni autokarami do pobliskiej szkoły.

"Na czas usuwania bomby zamknięto kilka zakładów pracy po stronie Ostrowa Tumskiego, a także Muzeum Archeologiczne i Zakład Energetyczny. Niedaleko znajdują się jeszcze budynki mieszkalne i wieżowce" - poinformował Szulikowski.

Od godz. 10.00, na co najmniej godzinę, zamknięto także most na Odrze, fragment drogi krajowej nr 12.

Niewybuch o wadze ok. 250 kilogramów znaleziono w Porcie Kolegiackim. To bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. Odkryto ją podczas prac oczyszczania dna Odry. 

Jak powiedział Szulikowski, rejon był przygotowywany pod rekreację dla mieszkańców Głogowa.

Ewakuacja zakończona

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli niewybuch na poligon. Na czas usuwania niewybuchu ewakuowano około 600 osób. Mieszańcy wrócili już do swoich domów.

Jak powiedział PAP aspirant Łukasz Szulikowski z głogowskiej policji, akcja saperów przebiegała bez komplikacji. Na czas usuwania niewybuchu i jego załadunku na ciężarówkę zamknięto fragment drogi nr 12 i most na Odrze. 

"Ruch w tym miejscu został już przywrócony" - powiedział policjant.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje