Reklama

Reklama

Polanica znów wygrała

W rankingu gmin i powiatów, prowadzonym na stronie internetowej przez Związek Powiatów Polskich i finalizowanym na koniec każdego roku, samorządy lokalne z powiatu kłodzkiego mogą mówić o dużym sukcesie.

W kategorii gmin miejsko-wiejskich w pierwszej dziesiątce wypełniły aż pięć miejsc!

Reklama

Bezkonkurencyjna okazała się Polanica Zdrój (3970 pkt), która po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce, uzyskując tym samym tytuł "Supergminy 2008".

Na szóstej pozycji uplasowały się Duszniki Zdrój (2810 pkt), a tuż po nich Kudowa Zdrój (2705 pkt), które rok temu zajmowały 13. i 15. lokaty, a na 10. miejscu - Stronie Śląskie (2505 pkt) - spadek o jedno oczko.

Największy skok zrobił jednak Lądek Zdrój, który wystartował z 71. pozycji w rankingu, a na koniec 2008 roku znalazł się na ósmej (2693 pkt)! Natomiast z 78. miejsca na 43. przemieścił się Radków.

Ranking ZPP trwa przez cały rok. Biorące w nim udział gminy punktowane są m.in. za: posiadanie certyfikatu zarządzania jakością ISO, za posiadanie pełnomocnika ds. społeczeństwa informacyjnego, specjalistę ds. ekoenergetyki, za miejsce w pierwszej dziesiątce Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej, certyfikaty w zakresie ochrony informacji, środowiska, za posiadane strony internetowej w kilku językach.

mm

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje