Stos łupów w mieszkaniu 22-latka

Ponad 150 telefonów komórkowych, cyfrowe aparaty fotograficzne, laptopy, samochodowe radioodtwarzacze CD, zabezpieczyli legniccy policjanci w mieszkaniu 22-letniego mężczyzny.

Tak "bogatego" składowiska łupów policjanci dawno nie widzieli.

Reklama

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej legnickiej komendy wpadli na trop młodego przestępcy po tym, jak otrzymali sygnał, że ów legniczanin może posiadać telefon komórkowy pochodzący z kradzieży. Gdy funkcjonariusze wpadli do mieszkania 22-latka zobaczyli pokaźny magazyn kradzionego sprzętu. Ponad 150 telefonów komórkowych różnych marek, kilka fotograficznych aparatów cyfrowych, cztery przenośne komputery, a także cały system do nawigacji satelitarnej.

Już wiadomo, że kilka z zabezpieczonych telefonów pochodzi z kradzieży popełnionych na terenie całego Dolnego Śląska i Poznania.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przed sądem odpowie za paserstwo, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek jest bezrobotny, wcześniej nie był karany. Jako były pracownik salonów sprzedaży telefonów komórkowych miał sporą wiedzę na temat gromadzonego przez siebie sprzętu.

tom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje