Studenci chcą poprawić pracę dziekanatów

Podczas gdy na polskich uniwersytetach wszystko powoli zmierza ku lepszemu - przybywa studentów , wykładowców i specjalistycznego sprzętu, to wciąż nie zmienia się tylko jedno: pracownicy dziekanatów. Być może właśnie dlatego ich zwyczaje i pracę chcą zbadać młodzi ludzie z Uniwersytetu Wrocławskiego - informuje w swoim dzisiejszym wydaniu gazeta "Metro".

Tamtejszy samorząd studentów zaczął właśnie akcję "Przyjazny dziekanat". Wiosną studenci wszystkich wydziałów uniwersytetu dostaną do wypełnienia ankiety oceniające pracę dziekanatów. Zostaną zapytani o to, jak długo czeka się w kolejce na załatwienie spraw, czy da się to zrobić przez internet, czy odbierane są telefony i czy godziny pracy dziekanatów im odpowiadają.

Reklama

- Na podstawie ankiet stworzymy raport, który przekażemy władzom poszczególnych wydziałów i kierownikom dziekanatów, mówi Karol Przywara z Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, jeden z inicjatorów akcji. Zapowiada, że samorząd nie ograniczy się do wytknięcia błędów. Powstanie też lista potrzebnych usprawnień.

Dlaczego wizyta w dziekanacie to koszmar? Włącz się do dyskusji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje