Reklama

Reklama

Utrudnienia na drogach w Kotlinie Jeleniogórskiej

Na spore utrudnienia muszą się przygotować kierowcy, którzy w czwartek podróżują drogami w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej. Z powodu gęstych opadów śniegu na wielu trasach ruch jest utrudniony przez stojące ciężarówki, które nie mogą podjechać pod strome wzniesienia.

Jak poinformował Bogumił Kotowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, na drogach leży kilkunastocentymetrowa warstwa świeżego, ciężkiego śniegu, z którego uprzątnięciem drogowcy jeszcze się nie uporali.

Reklama

Największe utrudnienia panują na drodze krajowej nr 5 z Wrocławia do przejścia granicznego z Czechami w Lubawce. Na podjeździe pomiędzy Marciszowem i Pustelnikiem stoją ciężarówki, które z powodu braku zimowych opon i łańcuchów nie są w stanie pokonać wzniesienia.

Intensywne opady śniegu, które utrudniają ruch, spowodowały także przerwy w dostawach prądu. Jak powiedział dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, największe problemy występują w gminach Jeżów Sudecki, Karpacz, Kowary, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica i Szklarska Poręba.

Zablokowana przez ciężarówki jest DK nr 3 z Zielonej Góry do przejścia granicznego z Czechami w Jakuszycach w okolicy miejscowości Mysłów. Jak powiedział rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jaworze Sylwester Rudziec, w wyniku m.in. oblodzenia jezdni ciężarówki nie były w stanie pokonać stromych wzniesień i zablokowały przejazd. - Śnieg w dalszym ciągu pada, a utrudnienia na tym odcinku trasy mogą potrwać jeszcze około godziny - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje