Warsztaty twittowania na Europejskim Kongresie Kultury

Kilkanaście osób wzięło udział w pierwszej odsłonie warsztatów twittowania, które w piątek odbyły się we Wrocławiu w ramach Europejskiego Kongresu Kultury. Warsztaty poprowadził amerykański pisarz John Wray.

Wray jest autorem dobrze przyjętych w USA powieści "The Right Hand of Sleep", "Canaan's Tongue" i "Lowboy". Od dwóch lat pisze powieść na Twitterze, której główny bohater pojawia się każdym jego wpisie.

Reklama

Pisarz tłumaczył uczestnikom warsztatów, że nie jest specjalistą od zagadnień związanych z internetem, a do niedawna używał jedynie wyszukiwarki Google, Wikipedii czy e-maila. Do korzystania z Twittera przekonał go jego wydawca.

Wray twierdzi, że tradycyjne książki nadal będą czytane, co najmniej, przez najbliższe sto lat. - Chodzi jednak o proporcje w całości czytelnictwa, ile z tego kawałka będzie stanowiła w przyszłości literatura na tradycyjnym nośniku, a ile w wersji elektronicznej? - powiedział.

Zdaniem pisarza, czytelnictwo może czekać zmiana podobna do tej, jaka zaszła w muzyce. - Tradycyjne nośniki zostały tu całkowicie wyparte przez nowe - mówił.

Pisarz objaśnił uczestnikom warsztatów na czym polega posługiwanie się Twitterem i różnicę na przykład w stosunku do bloga. - Na blogu możemy pisać, ile chcemy, tu zaś operujemy krótkimi formami - mówił.

Uczestnicy warsztatów mają za zadanie m.in. napisanie krótkich wpisów na Twitterze. Kolejne warsztaty z tego cyklu odbędą się w sobotę.

Twitter to darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania. Umożliwia ona użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tzw. tweetów, czyli krótkich nieprzekraczających 140 znaków wpisów. Wiadomość tekstowa wyświetlana jest na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Twitter został założony w 2006 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje