Weekend w górach słoneczny, ale możliwe burze

W Karkonoszach weekend zapowiada się słonecznie, ale turyści wybierający się w góry powinni pamiętać o kurtkach przeciwdeszczowych.

W sobotę i niedziele po południu możliwe są lokalne burze. W wyższych partiach Karkonoszy w dzień prognozowana temperatura wynosić będzie około 20 st. Celsjusza, natomiast na nizinach - nawet do 30 st.

Reklama

Jak powiedziała w czwartek Barbara Wrona z biura prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pogoda w weekend będzie dobra, raczej bez deszczu, za to z doskonałą temperaturą do pieszych wycieczek.

Meteorolodzy ostrzegają jednak przed lokalnymi burzami, które mogą pojawić się w sobotę i niedzielę po południu.

Nie będą to jednak długotrwałe opady, nie ma więc zagrożenia podtopieniami. W nocy także powinno być ciepło, w wyższych partiach gór 12-14 st. C, na nizinach około 14 st.

Opadu deszczu w ostatnich dniach sprawiły, że szlaki turystyczne w Karkonoszach są mokre, a panujące warunki turystyczne - tylko dostateczne. Jak powiedział w czwartek dyżurny ratownik karkonoskiej grupy GOPR obecnie w górnych partiach gór pada deszcz, utrzymuje się też mgła, ograniczająca widoczność do około 50m. Szczyty gór schowane są w chmurach.

Wieje północny wiatr z prędkością około 20 m/sek. W połączeniu z niską temperaturą (7-8 st. C na szczytach) sprawia, że wędrówki wysoko w górach nie są zbyt przyjemne.

Także trasy położone niżej oraz szlaki rowerowe są mokre. Panują na nich obecnie dostateczne warunki turystyczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje