Widowiskowe szkolenia i wspólny piknik

1 czerwca w Poltegorze strażacy i służby ratownicze będą ćwiczyć akcję gaszenia wieżowca. Użyte zostaną duże wojskowe świece dymne i petardy symulujące wybuchy butli z gazem.

Nieoficjalnie wiadomo, że akcja rozpocznie się o godzinie 10. na piętnastym piętrze budynku. W akcji weźmie udział kilkuset strażaków z Dolnego Śląska oraz oddziały wojska i brygada antyterrorystyczna.

Reklama

- Oprócz podjętych na szeroką skalę ćwiczeń będzie to również spore widowisko dla mieszkańców. Użyjemy różnego sprzętu m.in. dużych świec dymnych, nastąpi również symulowana eksplozja butli z gazem - informuje Ryszard Wierzbowski, rzecznik komendy miejskiej straży pożarnej we Wrocławiu, który nie chciał zdradzać szczegółów ćwiczeń. Wiadomo, że w akcji weźmie udział ok. 30 wozów bojowych straży pożarnej. Budowane od kilku dni rusztowanie nie ma związku z akcją i powstaje na potrzeby rozbiórki budynku.

- Wyburzanie rozpoczniemy 2 czerwca, ale nie chcę mówić o technicznych sposobach rozbiórki. Poinformujemy o tym opinię publiczną na konferencji prasowej, która odbędzie się w piątek - zapowiada Artur Wiza, odpowiedzialny za marketing w spółce Leszka Czarneckiego, właściciela Poltegoru.

Po akcji między wieżowcem, a hotelem Wrocław rozpocznie się wspólny piknik połączony z Dniem Dziecka. Wezmą w nim udział strażacy i służby ratownicze, które uczestniczyły w akcji.

- Poltegor to pewien etap w moim życiu. Pamiętam jak za komuny na Barbórkę zapraszano tu górników, którzy wychodzili w galowych mundurach chwiejąc się na nogach. W swoim czasie Poltegor rozsławiał miasto - mówi Marian Benc, od 30 lat właściciel warzywniaka na przeciwko wieżowca.

BOM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje