Wrocław: Mały chłopczyk znaleziony w oknie życia

​Kilkutygodniowe niemowlę zostało znalezione we wrocławskim oknie życia. Dzieckiem zaopiekowały się siostry boromeuszki. Chłopcu dały na imię Bernard. Niemowlak jest w szpitalu na badaniach.

Matka zostawiła przy chłopcu kilka ubranek, pieluchy i jedzenie. Siostry przyznają, że dziecko było nakarmione i zachowywało się bardzo spokojnie. Bernardem opiekują się w tej chwili lekarze. Rozpoczęła się procedura adopcyjna. Najpierw wybrana zostanie rodzina zastępcza, która później prawdopodobnie zostanie pełnoprawnym opiekunem niemowlaka.

Bernard jest czwartym chłopcem zostawionym we wrocławskim oknie życia. Dwa tygodnie temu w tym miejscu porzucono dziewczynkę.

Okno życia to rozwiązanie dla matek, które z różnych względów nie mogą zaopiekować się dzieckiem. Wrocławskie znajduje się przy ul. Rydygiera 22-28, w budynku Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza.

Reklama

Bartek Paulus


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama