Zmienne warunki pogodowe w Karkonoszach

Turyści, którzy w najbliższy weekend wybierają się w Karkonosze i do Kotliny Kłodzkiej muszą przygotować się na zmienną pogodę. Meteorolodzy zapowiadają burze i przelotne deszcze.

Jak powiedział w czwartek dyżurny synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, pierwsze burze i opady deszczu są spodziewane już w nocy z piątku na sobotę.

Reklama

Nad górami będzie przechodził chłodny front atmosferyczny, który, zwłaszcza w Kotlinie Kłodzkiej, spowoduje także lekkie ochłodzenie. W niedzielę powinno się przejaśnić, ale po południu lokalnie znowu mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Dyżurny ratownik z karkonoskiej grupy GOPR w rozmowie powiedział, że obecnie w Karkonoszach panują dobre warunki turystyczne. Na Śnieżce temperatura wynosi ok. 13 stopni C, widoczność jest bardzo dobra i wieje słaby, wschodni wiatr. W niższych partiach gór warunki turystyczne również są dobre, a temperatura wynosi od 17 do 23 stopni C.

Dobre warunki turystyczne panują także w Kotlinie Kłodzkiej. Temperatura na Śnieżniku wynosi ok. 18 stopni C, widoczność jest dobra i nie wieje. Podobnie jest w Górach Stołowych, Orlickich i Sowich.

W piątek temperatura w regionie wyniesie ok. 30 stopni C. W sobotę ochłodzi się, a temperatura spadnie do ok. 22-25 stopni C i taki stan utrzyma się również w niedzielę.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a w czasie burz porywisty.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje