Areszt dla matki oskarżonej o zabójstwo syna

Na trzy miesiące trafiła do aresztu 21-letnia Natalia S. z Inowrocławia, która oskarżona została o zabójstwo 1,5-rocznego syna Filipa. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że chłopczyk został uduszony.

- W czwartek kobiecie przedstawiono zarzut popełnia przestępstwa z art. 148 par. 1 kodeksu karnego, dotyczący zabójstwa syna Filipa. Podejrzana przyznała się do winy, w czasie trwającego trzy godziny przesłuchania złożyła obszerne wyjaśnienia, m.in. dlaczego i w jaki sposób popełniła przestępstwo - powiedział zastępca szefa inowrocławskiej prokuratury Sławomir Głuszek.

Partner kobiety ma alibi

Reklama

Prokurator nie ujawnił szczegółów przesłuchania. Przyznał jedynie, że dziecko zmarło wskutek uduszenia, co potwierdzają też wstępne wyniki sekcji zwłok, która została przeprowadzona w czwartek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy.

Głuszek podał też, że wcześniej zatrzymany przez policję partner 21-latki i ojciec chłopca został zwolniony, gdyż zostało potwierdzone jego alibi. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka.

Do tragedii doszło we wtorek

O śmierci chłopca policja została poinformowana krótko przez północą z wtorku na środę. Wysłany na miejsce patrol zastał w mieszkaniu martwego chłopca; obecna była jego matka i jej babcia. Oględziny wskazywały, że dziecko zmarło prawdopodobnie wskutek uduszenia.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje