RMF24: Nietypowe znalezisko celników

Żywego węża znaleźli w przesyłce funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celnej. Gad został odkryty podczas rutynowej kontroli w jednej z firm kurierskich w Solcu Kujawskim.

Po otwarciu jednego z wytypowanych kartonów, który był częściowo uszkodzony i podziurkowany, oczom celników ukazał się... wąż. Po wstępnych oględzinach okazało się, że zwierzę, prawdopodobnie na skutek niewłaściwego transportu, ma zmiażdżony ogon.

Reklama

Funkcjonariusze umieścili węża w specjalnie przystosowanym terrarium, które znajduje się na bydgoskim lotnisku. Następnie gad został przemieniony do Ogrodu Fauny i Flory Polskiej w podbydgoskim Myślęcinku.

Znaleziony gad to wąż zbożowy (Pantherophis guttatus) - niejadowity gatunek, występujący najczęściej na polach uprawnych i nieużytkach środkowej i południowo-wschodniej części Ameryki Północnej.

Odbiorcą nietypowej przesyłki miał być mieszkaniec Świecia. Na razie nie wiadomo. Do tej pory funkcjonariuszom udało się ustalić, że paczka została nadana w Warszawie. O sprawie została już powiadomiona prokuratura.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL