Udawali policjantów

Policjanci ze Żnina zatrzymali w środę czterech młodych mężczyzn - trzech 19-latków i 17-latka - podających się za funkcjonariuszy. Zatrzymani wpadli, bo zatrzymali do kontroli drogowej prawdziwego policjanta.

Mężczyźni w miejscowości Jadowniki Rycerskie w powiecie żnińskim, jadąc samochodem Fiat Seicento z włączonymi na dachu światłami dźwiękowo-błyskowymi dali znać do zatrzymania się jadącemu przed nimi kierowcy forda.

Reklama

Kiedy mężczyzna się zatrzymał i podszedł do seicento, podali się za policjantów i oświadczyli, że popełnił on wykroczenie drogowe. Mieli pecha - zatrzymany kierowca okazał się kierownikiem posterunku policji w Nowej Wsi Wielkiej.

W samochodzie sprawców zabezpieczono kamizelkę odblaskową nie posiadająca napisu "policja". Trzem 19-latkom przedstawiono zarzut z art. 227 kk tj. przywłaszczenia funkcji publicznej.

Za powyższe przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 17-latka przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego i skierowano materiały do sądu rodzinnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy