Zabójstwo księdza

W Żalnie koło Tucholi w woj. kujawsko-pomorskim znaleziono na plebani ciało 62-letniego proboszcza parafii. Ksiądz został zamordowany.

Martwego proboszcza dzisiaj rano znaleźli parafianie, którzy zaniepokoili się, że nie przyszedł odprawić pierwszej mszy o godzinie 8.

Reklama

- Wszystko wskazuje na to, że było to zabójstwo - poinformował rzecznik kujawsko-pomorskiej policji Jacek Krawczyk.

Ksiądz Henryk Kroll był znany z pomysłu wprowadzenia w Żalnie godziny policyjnej dla młodzieży. Przed kilkoma tygodniami wiele kontrowersji wzbudził jego list, opublikowany na łamach lokalnego "Tygodnika Tucholskiego", w którym zwracał się do radnych gmin powiatu tucholskiego o wprowadzenie takiej godziny policyjnej.

W liście kapłan podkreślał, że niepokojąca jest rosnąca przestępczość wśród młodzieży, często dzieci. "Trzeba zmusić rodziców, by bardziej pilnowali swoich pociech. Można zarządzić godzinę policyjną (może być inna nazwa) - dla dzieci i młodzieży. Tak dalej być nie może. Muszą być sposoby na ujarzmianie dzieci" - pisał.

Ksiądz Kroll znany był także z tego, że w swoich kazaniach nie stronił od mówienia o polityce. Przed laty, gdy wybory wgrało SLD, w czasie mszy świętej zrezygnował z przekazania "znaku pokoju", gdyż - jak tłumaczył - mógłby podać rękę zdrajcom, którzy głosowali na "czerwonych".

Duchowny zwierzał się dziennikarzom, że w związku z politycznymi kazaniami otrzymywał anonimowe pogróżki, które były przesyłane pocztą lub nagrywano je na automatycznej sekretarce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje