Reklama

Reklama

Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2010

"Rewers", "Dom zły" i "Wojna polsko-ruska" otrzymały nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2010 w kategorii najlepszy polski film. Listę nominacji do Orłów 2010 w poszczególnych kategoriach ogłoszono w poniedziałek w Warszawie.

Przy tworzeniu tej listy, wzięto pod uwagę filmy - oraz ich twórców i obsadę - które w minionym, 2009 roku, były prezentowane co najmniej przez tydzień na otwartych płatnych pokazach.

Reklama

Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane przez członków Polskiej Akademii Filmowej.

W kategorii najlepszy reżyser do Orła 2010 nominowani zostali: Borys Lankosz - za "Rewers", Wojciech Smarzowski - za "Dom zły" i Xawery Żuławski - za "Wojnę polsko-ruską".

W kategorii najlepsza główna rola kobieca nominacje do Orła 2010 otrzymały: Kinga Preis - za rolę w "Domu złym", Agata Buzek - za rolę w "Rewersie" oraz Krystyna Janda - za rolę w "Tataraku" Andrzeja Wajdy.

W kategorii najlepsza główna rola męska nominacje przyznano: Marianowi Dziędzielowi - za rolę w "Domu złym", Marcinowi Dorocińskiemu - za rolę w "Rewersie" i Borysowi Szycowi - za rolę w "Wojnie polsko-ruskiej".

Laureaci Orłów 2010, wyłonieni spośród nominowanych, zostaną ogłoszeni 1 marca podczas gali w Warszawie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje