Reklama

Reklama

Sztukatułka: Ogrody odtworzone z obrazów Moneta

Wejść na płótno Moneta albo udać się na spacer po jego barwnym ogrodzie w Giverny... Marzenie niejednego miłośnika impresjonizmu. Repliki uwiecznionych na obrazach fragmentów prawdziwego roślinnego raju artysty powstały w jednym z ogrodów botanicznych. Jest tam most japoński i uwielbiane przez malarza nenufary i glicynie. "Przesadzone" z arcydzieł światowego malarstwa.

Nie niezwykłej wystawie zorganizowanej w Nowojorskim Ogrodzie Botanicznym można się przespacerować po replikach ogrodu francuskiego impresjonisty Claude'a Moneta.

Reklama

Most, ścieżka w legendarnym ogrodzie artysty w Giverny, kompozycje roślinne, fasada domu - wszystko to zostało odtworzone z wielką precyzją i starannością, by "uchwycić ulotne chwile", spełniając tym samym podstawowe założenie impresjonizmu.

Claude Monet uciekł w 1883 roku z obrzeży Paryża i miejskiego zgiełku do Giverny. Kilka lat później kupił dom z ogrodem. To właśnie ogród stał się jego wielką pasją i miejscem, w którym wypoczywał i szukał natchnienia, a później również tworzył, uwieczniając wypieszczone, roślinne zaułki na swoich obrazach.

Porównanie zdjęć i obrazów Moneta można zobaczyć w serwisie Sztukatułka.

Źródło:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy