Reklama

Reklama

"Zaklęte rewiry" wg powieści Henryka Worcella

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty "nowy" - Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku)...

Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. Nie można być pewnym czy osoba siedząca obok to zwykły widz, czy może podstawiony aktor.

- Widzowie w "Zaklętych rewirach" stają się nie tylko obserwatorami, czy wręcz podglądaczami, nie tylko sędziami, ale wręcz inspiratorami konfliktu - mówi reżyser spektaklu Adam Sajnuk.

Reklama

- Zmuszam w ten sposób odbiorców do refleksji i oceny, daleko wykraczającej poza ramy zwykłego odbierania treści i emocji w teatrze - dodaje.

Spektakl zobaczyć można 20, 21 i 22 maja o  godz. 20. w Teatrze WARSawy. Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99

Reżyseria i scenariusz: Adam Sajnuk

Muzyka: Igor Spolski, Michał Lamża

Scenografia: Sylwia Kochaniec

Kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Reżyseria świateł: Karol Rothkaehl

Obsada:

Michalina- Agata Piotrowska - Mastalerz
Fornalski- Mariusz Drężek
Synaj - Bartosz Adamczyk
Albin- Maciej Skuratowicz
Ugor- Jerzy Połoński
Gość- Andrzej Makowiecki
Romek- Mateusz Banasiuk
Taras- Marek Kossakowski / Jakub Snochowski
Adaś- Sebastian Cybulski
Henek- Mateusz Znaniecki

"Spektakl toczy się w zawrotnym tempie, które ani na moment nie spada. To zasługa aktorów, którzy tworzą w tym przedstawieniu kreację zbiorową; zresztą widać jak na dłoni, że bycie na scenie w tym widowisku jest dla nich prawdziwą przyjemnością".

Wiesław Kowalski, Teatr dla Was


Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje