Kolejny pożar składowiska odpadów w Zgierzu

W środę w nocy wysypisko śmieci w Zgierzu (woj. łódzkie) po raz kolejny stanęło w płomieniach. Jak podaje TVN, walkę z ogniem prowadziło osiem zastępów straży pożarnej.

Po godz. 3 w nocy z wtorku na środę wybuchł kolejny pożar składowiska odpadów. Jak w rozmowie z dziennikarzami TVN powiedział mł. bryg. Tadeusz Matusiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, tym razem mogło dojść do samozapłonu z powodu utrzymującego się żaru po poprzednim pożarze. Strażacy wykluczają podpalenie.

Reklama

Na miejsce pożaru przyjechało osiem zastępów straży pożarnej. Matusik podkreśla, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców. 

Pierwszy pożar wysypiska śmieci w Zgierzu wybuchł w piątek 25 maja na terenie dawnego zakładu Boruta, gdzie znajduje się składowisko kilkudziesięciu ton różnego rodzaju odpadów. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Pożary w całej Polsce

Sprawę pożarów wysypisk śmieci, do których dochodziło w różnych częściach Polski - wysypisko w Zgierzu, składowisko opon w Trzebini i wysypisko w miejscowości Wszedzień (woj. kujawsko-pomorskie) - bada zespół prokuratorów. Śledczy mają ustalić ewentualne powiązania pomiędzy pożarami wysypisk. 

Polecenie powołania zespołu składającego się z prokuratorów oraz przedstawicieli różnych służb wydał minister sprawiedliwości-Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. 

Według służb wiele wskazuje na nielegalne pozbycie się odpadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje