Kurierzy wyłudzali telefony komórkowe

Policjanci ze Skierniewic zatrzymali sześć osób, w tym czterech kurierów, podejrzanych o wyłudzania telefonów i usług telefonicznych na szkodę kilku operatorów sieci komórkowych. Wyłudzone aparaty sprzedawano w komisach; straty szacuje się na kilkadziesiąt tys. zł.

Zatrzymani mają od 23 do 43 lat; wśród nich jest dwóch organizatorów tego procederu i czterech pracowników firmy kurierskiej - poinformował rzecznik skierniewickiej policji Artur Bisingier. Policjanci odzyskali część wyłudzonych telefonów komórkowych.

Reklama

Sprawcy działali co najmniej pół roku. Jak ustalono, kontaktowali się z operatorami sieci komórkowych dzwoniąc do centrum obsługi klienta lub za pomocą internetu i zawierali umowy na świadczenie usług telefonicznych.

- Umowy były przesyłane razem z aparatami telefonicznymi firmą kurierską na wskazane przez klientów adresy. Te okazały się fikcyjne - zaznaczył rzecznik.

Kurierzy przekazywali przesyłki osobom, które na fikcyjne dane zamawiały telefony.

Za taką "usługę" otrzymywali 50 złotych od aparatu, a w dokumentach kurierskich potwierdzali prawidłowość doręczenia przesyłki.

Z reguły telefony były potem sprzedawane w komisach. W ten sposób wyłudzono lub usiłowano wyłudzić ponad 80 tys. zł. Wszystkim podejrzanym grożą kary do 8 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje